Rodina je DAR aneb proč vznikl tento BLOG

 

Také je pro vás rodičovská někdy noční můrou? Těšíte se na večer, až konečně děti usnou a budete mít klid? Nebo se dokonce těšíte, až vyrostou a budou z domu?

Jsem ráda, že jste zavítali na tyto stránky.

Cílem mého blogu je pomoci ženám, maminkám malých i větších dětí, ale také maminkám budoucím, objevit krásy, užitečnost a důležitost rodičovství, mateřství.

Pokud vás mohu takto inspirovat, podpořit a pomoci vám vnímat své rodičovství jako úžasnou a důležitou etapu vašeho života, budu opravdu ráda.

Vždyť rodičovství nemusí být dřina, ale opravdová dovolená!

Proč tedy vznikl tento blog?

Rodinu jsem vždycky vnímala jako velmi důležitou, jako základ pro dobrý start do života. Fungující rodina je pro mě obrovský DAR. Dar, který nám nespadne do klína jen tak. Dar, o který je třeba dobře a s láskou pečovat a usilovat.

Přísloví říká: ,,Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš.” Postupem času vidím, jaká je v něm pravda! Čím dát, tím víc si uvědomuji ve svém chování zaběhané vzorce chování mých rodičů a i prarodičů… Pozoruji to také  v širší rodině i u svých kamarádek.

Vždyť kolik terapeutů vám dnes potvrdí, že klienti řešící své potíže se dostávají právě do svého dětství, do své základní rodiny… Řeší nepřijetí, nedostatek lásky a pozornosti…

Nedávno jsem v jedné knížce četla, že rodina je první firma, kde pracujeme… (pravděpodobně to byla kniha Chudý táta, bohatý táta.)

Rodina je základ státu, pravil TGM již před sto lety. (Dnes můžeme vidět i stejnojmenný film Roberta Sedláčka (cena filmové kritiky za r. 2011) a některá divadelní představení… )

Rodina je základ života. Určitě bychom našli ještě mnoho toho, CO je to rodina. Důležité je, co pro nás osobně znamená slovo rodina. Zamýšleli jste se nad tím někdy?

Rodina pro mě má a vždycky měla obrovský význam. Už jako malá holka jsem snila o velké spokojené rodině. Vím, že v dnešní době se to moc nenosí. Doba je zaměřená spíše na mužské kvality. Výkonnost, cíle, aktivita… Když žena řekne, že je na ,,mateřské“, většinou nesklidí přílišný obdiv. Čeká se, že ještě dělá i něco ,,pořádného.”

Co se vám vybaví, když se řekne spokojená rodina? Já jsem si dlouho myslela (vzorec z dětství), že když bude vše ťip-ťop, naklizeno, navařeno, spokojené děti…., bude vše OK. Uběhlo však pár let a já pochopila, že o tom to teda fakt není! 

Dnes si svoje rodičovství užívám!

Dnes už mám nadhled a vím, co je důležité a také se tím řídím. Sklízím již některé plody své výchovy, ty sladké ale i ty kyselejší!

Ženu-matku vnímám jako takového hlavního tvůrce rodinné pohody. Pochopila jsem, že jedině spokojená žena, může vytvořit opravdu dobrý základ pro rodinu, spokojenou a dobře fungující rodinu. Vždyť hlavně žena vytváří takové to ,,teplo domova.” Tím samozřejmě vůbec nemyslím, že muže nepotřebujeme, to rozhodně ne! Naopak! Krásně se doplňujeme.

Jak říká Jaroslav Dušek: ,,Chcete mít spokojené dítě? Ukažte mu, jak se to dělá. Jděte mu příkladem!” Asi to není přesná citace, p. Dušek promine, ale význam je zachovaný.

Mým snem je vidět kolem sebe více opravdu spokojených a dobře fungujících rodin. Rodin, kde se děti mohou učit dobrým příkladem, nasávat lásku, pozornost a přijetí. Rodin, kde se všichni cítí dobře. Rodin, kde si rodiče při “vypuštění” svých ratolestí do světa, řeknou: “Jó, bylo to fajn, stálo to za to!”

Bude mi velkým potěšením, pokud mé články, vhledy a eBooky alespoň trošinku pomohou právě k té vaší spokojené a fungující rodině!

Na začátku článku jsem psala, že rodina je DAR. Nyní dodávám vysvětlení, které mě napadlo v průběhu psaní…                       D=děti R=rodiče. No, není to dokonalé!

Užijte si čtení a těším se na vaší zpětnou vazbu.

Monika

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů