Pracujeme efektivně z domu část 1.

Při práci z domu narážíme na různá úskalí, která nás od práce často odvádějí. Tu volá nevyprané prádlo nebo špinavé nádobí, zazvoní telefon, pošťačka… Možná to taky znáte! Čas běží a my zjistíme, že jsme za celé dopoledne, kdy jsou děti ve škole nebo ve školce neudělaly vůbec nic z toho, co jsme potřebovaly. A  ani jsme si neodpočinuly…

Ráda bych se s vámi dnes podělila o své zkušenosti. O to, co mě už dlouho funguje. Tři jednoduché rady, které pomohou zefektivnit i vaši práci z domu.

Oblékněte se hned ráno 

Oblékněte se tak, jako byste šla do práce. Pokud se malujete, pak se i namalujte. Zdánlivě maličkost, ale hodně, hodně  účinná. Mě pomáhá dostat se do „pracovní nálady”. V sukni a halence se mi fakt nechce řešit třeba špinavou podlahu. Navíc, když někdo nečekaně přijde nebo potřebuji rychle odejít z domu, jsem připravena.

Občas se mi taky ráno chce zůstat v noční košili nebo domácím oblečení, ale přemůžu se a pak jde práce dobře od ruky.

Block time

Pokud možno hned ráno si dejte hodinku soustředěné práce na tom, co potřebujete. Tedy třeba na svém rozdělaném projektu. Času si můžete samozřejmě dát víc nebo i míň podle aktuálních možností. Doma je často obtížnější začít pracovat než kdybychom byly někde v kanceláři.

Já, protože mám více druhů činností, mám na každý den v týdnu naplánovánu na ranní block time jednu z činností. Ostatním se věnuj bu’d po uplynutí daného času nebo jiný den… Záleží na vašich konkrétních potřebách.

Nenechte se vyrušovat

A to ani špinavým nádobím na stole ani nevypraným prádlem nebo neustlanou postelí. Na tyto činnosti mám vymezený čas jindy. takováto vyrušení v jiném pracovním prostředí nemáme, ale doma jich na nás ženy číhá opravdu dost

 

Ze všech tří tipů mě úplně nejvíce pomohlo to ranní oblékání.  Přineslo mi to pozitivní změnu naladění a jakýsi pocit, že jsem v práci. A řekne se taková maličkost!

 

Tak to je pro začátek vše o práci z domu. Vyzkoušejte a uvidíte, jak vám půjde práce od ruky. Příště se podíváme na další tipy jak zefektivnit práci, když pracujeme doma.

 

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů