Jak přežít domácí vyučování a home office ve zdraví?

Školy se pro mladší školáky otevřou nejdříve za měsíc a my, rodiče, bychom měli rozložit svoje síly :), abychom tyhle Corona-prázdniny přečkali ve zdraví. Většina z nás asi nepatří mezi rozené pedagogy a s domácí výukou se tak potýkáme pravděpodobně všichni. Někdo víc, někdo méně. A co teprve když máme skloubit domácí vyučování a home office!

Potěšila mě synova paní učitelka, která si posteskla, že učit doma vlastní děti pro ni není ale vůbec jednoduché… Trochu škodolibé, vím, ale potěší to, nebo ne?

Jak jsem slíbila v minulém článku, dala jsem dohromady nějaké aplikace a výukové programy, které mě v posledních týdnech home office s domácím vyučováním celkem slušně zachraňují…

ČT Edu 

Asi všichni známe UčíTelka s vyučováním pro děti prvního stupně. ČT Edu k tomu přináší nepřeberné množství celkem zajímavých a kvalitních videí a námětů pro děti různého věku. Videa jsou vybírána a zpracována aprobovanými učiteli daného předmětu.

Škola s nadhledem 

Pro školáky od základky až po střední. Přijdou si tu na své v zábavných interaktivních testech z češtiny, matematiky, fyziky, biologie, zkrátka jako ve škole. Osobně jsem ocenila návod pro rodiče :-). Vše je členěno jasně podle témat, na dvě kliknutí máte test na obrazovce a můžete začít. Doma používám k procvičování probrané školní látky.

Corinth3D 

Neumíte dobře vysvětlit jak funguje srdce nebo plíce? Pomoc najdete v aplikaci Corinth3D. Je libo názorná vysvětlení geometrie, astrologie, chemie, astrologie? Prosím! Názorně je vše předvedeno na 3D modelech. Aplikace běží na platformě Lifeliqe, kam je třeba se přihlásit. Lze to například i pře gmail. Seriózní výukový materiál pro všechny školáky. Mladší děti určitě potěší třeba zajímavosti o dinosaurech v kategorii paleontologie. I já se tu učím spoustě nových věcí… 

Musiclab

V Musiclabu si děti přijdou na své. Experimentování s hudbou, skládání písniček, hraní s rytmem, kreslení hudbou, hraní akordů na virtuálním piánu, rozkládání akordů do melodií. To všechno se dá v Musiclabu dělat. Fakt se tu „vyblbnou”.

Minecraft Eduducation Edition

Děti jistě potěší oblíbená hra Minecraft a nás rodiče pak zejména nová verze Minecraft Education Edition. Děti se pomocí hry učí. Zvolit si můžete od matiky přes programování až  třeba po chemii nebo fyziku. My zatím testujeme free verzi. Ke stažení jsou zdarma i pracovní plány pro různé předměty a věkové kategorie. Zkušební verze je zdarma, placená pak za pět dolarů na rok.

U nás to bylo neustále: „Mamí, už jsi mi poslala odkaz na ten nový Minecraft?” V první chvíli bylo trochu zklamání, že to není OBYČEJNÝ Minecraft, ale postupně si získal na oblibě. Taky je to asi jedna z nejpopulárnějších aplikací současné home shoolingové doby :)

Angličtina s BBC 

Angličtina zábavnou formou, to je Learn English Kids pod hlavičkou The British Council. Pohádky, říkadla, písničky, obrázkový slovníček, gramatika, návody na tvoření a spousta další zábavy s angličtinou pro menší děti všeho věku. I my dospělí se můžeme leccos přiučit. Mě se třeba moc líbí Tricky words…

Angličtina s BBC pro puberťáky

No a pokud máte doma puboše v „nuceném domácím vzdělávání“, zkuste mu nabídnout Learn English Teens, opět od The British Council. U nás to chvíli trvalo, ale nakonec prý „dobrý“…

Zábavná angličtina

Aplikace Game to learn English pro všechny věkové kategorie. Můžete si vybrat jestli chcete hrát hru, procvičovat slovíčka, procvičit fráze nebo porozumění popisu, tedy pochopení textu. Vše členěno dle úrovní vaší angličtiny na osm úrovní. Vybere si opravdu každý :). Našla jsem aplikaci nově, dětem jsem to ještě testovat zatím ještě nedala… Líbí se mi to moc, a tak jí přidávám do tipů neb angličtiny není nikdy dost a každému sedí něco jiného. Posuďte tedy sami.

Umíme to

Aplikace Umíme to na hravé procvičování jazyků (čeština, angličtina, němčina), matematiky, programování. Vše přehledně členěno podle tříd. Děti postupně sbírají štíty, takže jsou motivovány k dalšímu procvičování. Za mě jednoznačně DOBRÝ! Našim dětem se apka také zamlouvá. Dokonce i puberťák sbírá štíty jako divý :).

Pojďme do muzea

Co takhle zajít si do muzea třeba v Mexiku, Londýně nebo Paříži? Tady se vám to podaří! TO abychom se při home office a home schoolingu dostali i někam jinam.

Pojďme do kina

Ano, čtete dobře! Můžete si zajít i do kina u vás v obýváku. A ještě podpoříte kina v nelehké situaci. Takže takové dva v jednom!

Duolingo 

Moje oblíbená mobilní aplikace na procvičování angličtiny. Děti si ji také oblíbily, ale až když viděly mě… Příklady táhnou! Ostatní jazyky bohužel jdou jen přes angličtinu…

Doučování

No a kdyby jste potřebovali třeba doučování pro své dítko, můžete ho zdarma a jednoduše nalézt na Doucuji tady. Kontaktujete přímo lektora.

A co vy?

Máte také nějakou oblíbenou vzdělávací hru nebo aplikaci? Podělte se s námi. Třeba to vydá na další článek… a škola nám všem půjde ještě lépe. A třeba nás to bude nakonec i bavit!

Příště se podíváme také na off-line aktivity, aby toho počítače nebylo až MOC

P.S.: Jak na efektivní home office najdete ve starším článku zde >>>

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů