Jak vytěžit ze seminářů maximum

Workshop

Také jste v poslední době byli na semináři, shlédli nějaké to vzdělávací video a říkali si: „ To zní dobře, to určitě vyzkouším.” Přišli jste domů ale už unavení, nic se vám nechtělo dělat. Další den jste zapadli do každodenní rutiny a už jste pomalu nevěděli o čem seminář byl, natož abyste si vzpomněli, co že jste to vlastně chtěli udělat. 

A tak chodíme na semináře, kursy, vzděláváme, ale změna ne a ne přijít…

Ještě před několika lety jsem to dělala podobně. Pak mi ale došlo, že to takhle nikam nevede a že když nepodniknu nějakou změnu, nějakou akci, nic se samo nezmění.

A tak dnes, když jdu na nějaký seminář, který mně osloví a chci si z něj opravdu něco odnést, postupuju takto:

# 1  Zhodnocení a hlavní myšlenka

Na konci si seminář pro sebe zhodnotím a vyberu hlavní myšlenku. Tu si pak zformuluju a napíšu. TO je důležité!

# 2 Moje úkoly

Pak si napíšu  minimálně 1 ale maximálně 3 věci – TO JE taky DŮLEŽITÉ, které udělám hned druhý den nebo daný týden. Pokud bylo zajímavých tipů více, dám si je do poznámky a nechám na další týden.

Takto to dělám i s knížkami, které přečtu a osloví mě.

Postup se snažím dodržovat i když se mi kolikrát vůbec nechce. A to víte, že mě taky občas pronásleduje to všudypřítomné odkládání. Vždyť to klidně můžu udělat třeba až příští týden, nebo ne?

Říká se, že ukotvit nějaký návyk trvá 21 dnů. Osobně si myslím, že to je ještě mnohem déle… A tak se k osvědčeným úkolům a věcem vracím a snažím se vytrvat.

A ještě jeden tip na závěr

Každý rok si zakládám sešit určený jen na tyto poznámky. Píšu si název semináře, datum, přednášejícího a pak hlavní myšlenku a 1-3 úkoly. Ty pak odškrtávám a zapíšu si zpětnou vazbu. Knihy si píšu z druhé strany. Je to takový můj čtenářsko-vzdělávací deník. 

Mou nejoblíbenější aplikací je papír a tužka, ale vy si můžete něco podobného ukládat klidně do tabulky ve Wordu nebo do nějaké z chytrých aplikací. Další oblíbené aplikace jsou například Evernote nebo třeba Keep.

Vyzkoušejte, možná si tento systém taky oblíbíte :-).

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů