Jarní energetická bomba

Máme konec února. Je až neuvěřitelné, jak rychle se jaro hlásí, po tak tuhé zimě. Dnes už od rána svítí sluníčko. Nádhera!

Miluju ty okamžiky, kdy první jarní sluníčko strčí paprsky do oken… A dnes po dlouhé době poprvé  zasvitlo sluníčko i  k nám domů!

Zhrozila jsem se. Už jsou zase špinavá! Ano, naše okna. Už máme zase špinavá okna. Padla na mě tíha. Rozhlídnu se po místnosti a všude to najednou vidím! Je potřeba zase pořádně uklidit…

Máte to také tak? Vysvitne sluníčko a když nakoukne k vám domů, padá na vás deprese. Zase uklízet!

Chvíli jsem se nechala ovládat těmi nepěknými pocity, ale pak jsem se rozhodla! Pustila jsme se do úklidu. Volba padla na mou šatní skříň v ložnici. Celé tři hodiny jsem přebírala, třídila a vyřazovala vše, co už nenosím. A že tam byly kousky…

Takovou čistku jsem už nedělala asi tak dva roky. Za tu dobu se toho tam nashromáždilo! Ani jsem tomu nechtěla věřit.

Tak se mé skříni ulevilo. Pytle nenošeného oblečení jsem odvezla do kontejneru na šaty, něco jsem vyhodila a něco odložila do krabice k dalšímu využití, resp. k „odeslání dál.“

K mému překvapení jsem nebyla z tříhodinového úklidu vyčerpaná ani jsem necítila známky únavy. Ba naopak. Cítila jsem neuvěřitelný příval nové, svěží energie. Vydrželo mi to několik dní!

Pokaždé, když otevřu svou šatní skříň, objeví se mi úsměv na tváři. A v duši tak pěkně teploučko…

Někde hluboko uvnitř cítím obrovskou úlevu. Prostě hotová jarní energetická bomba! Žádná únava, žádné vyčerpání! Naopak! Spousta energie!

Cítím se plná enrgie a moc spokojená. A když jsem já spokojená, odrazí se to i na rodině. Všimli jste si toho u vás také?

Vyzkoušejte to! Myslím, že nebudete litovat! Nemusíte se hned pouštět do celé skříně, stačí jedna zásuvka, jedna polička. Třeba v koupelně.

V dalšíh dnech jsem pokračovala po menších částech. Mým uklízecím nájezdům neodolaly mnohé šuplíky, polička v koupelně a šanon s nepřebranými účty.

Mimo přílivu nové energie to mělo ještě jeden pozitivní účinek. Nejstarší syn si Začal uklízet u sebe v pokoji…

Opět se mi potvrdilo tvrzení, že nás prostředí kolem nás ovlivňuje. A příklady táhnou!

Vyberte si. Chcete být podporováni nebo se nechat ubíjet a stresovat? Moje volba je tedy jasná! Jaká je ta vaše!

Jarnímu úklidu zdar!

 

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů