Sourozenecké šarvátky aneb společné ,,dlabání“

Možná to taky znáte, to věčné sourozenecké hašteření, pošťuchování a šarvátky. Není chvilka, kdy by si spolu v pohodě hráli… Chvilka, kdy by nebyli v sobě. Každá hloupost se rázem změní v záminku… Věčný, nekončící kolotoč! Asi se to tak stává skoro všude. Někdy více, někdy méně, ale známe to jistě všichni.

Naši mladší kluci mají právě teď takové bláznivé období. Období věčných drobných či větších naschválů a pošťuchování. Nic není dost dobré. Je to úmorné. Stále a stále do kola! Vyčerpává mě to!

Minulou neděli to ale bylo jinak….

Vzala jsem je s sebou na řezbářský kurs Velká radost z malého kousku dřeva. Byl koncipovaný i pro děti, tak jsem to zkusila.

K mému velkému překvapení si kluci pěkně pomáhali, chovali se k sobě moc hezky. Starší pomáhal mladšímu a ten byl za pomoc rád! No, zkrátka jako z pohádky! Neděli jsme si náležitě užili. Strávili jsme fyzickou prací (ještě ve středu mě bolely ruce…) úplně celý den, od 9 až do 8 do večera jen s přestávkou na oběd a nějakou tu dobrou svačinku. Kluci si vlastnoručně vyrobili meče. Vsadili si i polodrahokam z Českého Ráje. Hotoví rytíři! Na své výrobky jsou právem pyšní. Já jsem vydlabala misku na ovoce z lipového dřeva.

Ani ve snu jsem nedoufala, že vydržíme až do večera. Myslela jsem, že odpadnou už někdy po obědě a budeme muset jet domů s nedokončenými výtvory.

Kluci mě ale mile překvapili

a nejenom mě. I naši ,,spolužáci” byli udiveni. Což teprve kdyby viděli, jak se kluci ještě po cestě na kurs dohadovali a pošťuchovali…

Ve škole pak nadšeně vyprávěli o právě prožitém víkendu. Zažili si ten úžasný pocit, že si něco pěkného vytvořili vlastníma rukama. Mají zážitek, mají z toho radost. Nejde ani tak o finální výrobek, ale o proces. A to v dnešní době virtuálních her tak moc potřebují ke svému zdravému vývoji.

Manuální činnost s hmatatelným výsledkem jako lék na sourozenecké šarvátky

Miluju práci rukama, tvoření z přírodních materiálu a tak jsem ke své oblíbené činnosti přizvala i kluky. Opět se mi potvrdilo, že to funguje! Dělejte s dětmi to, co vás baví a naplňuje. Dopřejte jim ten krásný zážitek, kdy si mohou vyrobit něco hmatetalného, skutečného z čeho budou mít radost.

Zkuste to také! A nemusí to být zrovna hned řezbářský kurs. Stačí jakákoli vaše oblíbená činnost u které jste spokojení, která vás těší. Činnost, kterou děláte rádi a s láskou…

Více inspirace a tipů najdete v mém eBooku zdarma 5+1 krok k vaší spokojené rodině.

A kdyby někdo chtěl vyzkoušet ,,dlabání“ ze dřeva, určitě vyzkoušejte řezbářský kurz Velká radost z malého kousku dřeva.

Ať se vám daří!

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů