Jak vychovat dítě, aby bylo šťastné?

Jak by to bylo ideální, kdybychom vždy rozuměli svým dětem. Každou špatnou náladu nebo vztek uměli ihned uhladit a učinit své děti šťastnými. Ale všichni víme, že to tak nejde.

To, co můžeme pro své děti udělat, je podpora při jejich těžších chvílích. Aby se dítě umělo zdravě s pocity vyrovnat, je potřeba jeho pocitům porozumět a umět ho naučit sám se sebou pracovat.

Ze svého života bych mohla vyprávět, jak se každý den perou mé děti s emocemi. Jsem maminka čtyř dětí a náš domov, to je vstupenka do emocionálního království. Střety mých dětí nejsou bez následků. Nejdříve jsem se snažila dětem vše vysvětlit, ale časem jsem některé jejich pocity neuměla zmapovat. Důsledky sourozeneckých hádek se pak nesly našim bytem dlouhou dobu. Vše trvalo do té doby, než se mi o ruky dostala kniha Emušáci.

 

Říkala jsem si, zda tato kniha doprovázená velkou plyšovou žábou Ferdou a barevnými mouchami zaujme moje děti. Četla jsem jí dětem večer před spaním a po dvou dnech si o její četbu děti sami říkaly. Nejvíce se těšily na mouchy, které znázorňují emoce např. radost, hněv, důvěra, smutek a další. Pomocí příběhu v knize a možností si na pocity fyzicky šáhnout se po měsíci v naší rodině atmosféra úplně změnila. Dnes už děti sami běží k mouchám a strkají je žabákovi do pusy. Večer se pak bavíme o jejich mouchách a děti usínají s pocity, že jejich pocitům rozumím.

Co vám práce s touto knihou přinese?

  • Rozvíjíte spolu s dětmi emoční inteligenci- emoční inteligence je soubor dovedností, jak se vypořádat se svými emocemi, aby byly adekvátní k dané situaci.
  • Pomáhá dítěti vytvářet kvalitní lidské vztahy.
  • Pomáháte dítěti snižovat hladinu stresových hormonů.
  • Děti mají lepší výsledky ve škole a v dospělosti i v práci.
  • V knize naleznete srozumitelně vysvětlené druhy emocí a zábavné pohádky o nich.
  • Náměty na hry, jak si může dítě společně s rodičem nacvičit emoce v bezpečném prostředí domova.
  • S knihou můžete začít již od předškolního věku.

 

Napište mi, jak práce s touto knihou změnila vaše vztahy s dětmi, těším se na vaše příběhy :-).

Efektivitou posedlá spokojená žena, matka čtyř úžasných synů, manželka a specialistka na Laskavý time management pro ženy a management domácnosti. Můj příběh si můžete přečíst tady
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů